Úvod Z DOMOVA Novým klipom Elánu sa zaoberá generálna prokuratúra

Novým klipom Elánu sa zaoberá generálna prokuratúra

Foto: archív

Slovenská hudobná skupina Elán predstavila svoj najnovší videoklip k piesni Bulvárne krysy, za ktorý si z propagandisticko-dezinformačných médií hlavného prúdu vyslúžila množstvo kritiky. Videoklipom skupiny Elán sa začala zaoberať aj Generálna prokuratúra SR.

„Generálna prokuratúra SR medializovanú vec postúpi vecne a miestne príslušnej Krajskej prokuratúre v Bratislave na preverenie,“ vysvetlila hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová. Videoklip si pozrel aj advokát v oblasti trestného práva Milan Ficek. Kapela podľa neho zákon neporušila: „V súčasnosti je videoklip nevhodný, ale to, čo urobil, trestné nie je.“

V závere klipu namiesto výstrelu zo zbrane Joža Ráža nastrieka Vašo Patejdl do tváre novinára vodu a hudobníci sa rozosmejú. Nasleduje písomný oznam, že skladba a klip sú namierené výlučne proti bulvárnym médiám. Skupina Elán vydala k videoklipu stanovisko, v ktorom zdôrazňuje, že tvorcovia si vážia čestných ľudí z mediálnej sféry, pokiaľ prinášajú relevantné informácie s dôrazom na celospoločenské záujmy.

Asistentka Joža Ráža Karolína Halenárová uviedla, že skupina Elán sa nebude k útokom médií nijako vyjadrovať, pretože všetko, čo chceli, povedali v pesničke a vo videoklipe. S prudkými reakciami na skladbu, v ktorej pranierujú praktiky bulváru nielen na Slovensku či v Česku, ale všade vo svete, podľa nej rátali. Piesňou chceli poukázať výlučne na bulvárne médiá, ktoré nemajú so serióznou žurnalistikou nič spoločné.