Úvod Z DOMOVA Pčolinský: Sme rodina nezostane v koalícii, ktorá nepresadí okamžité riešenie energií a...

Pčolinský: Sme rodina nezostane v koalícii, ktorá nepresadí okamžité riešenie energií a inflačnej krízy

Foto: archív

V prípade, že menšinová vláda nebude vedieť presadiť okamžité riešenie energií a inflačnej krízy, pre hnutie Sme rodina nemá zmysel zostávať v koalícii. Vo vysielaní televízie TA3 to povedal šéf poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský s tým, že v tom prípade budú nasledovať predčasné voľby.

Ak bude chcieť Sme rodina predčasné voľby a dohodne sa na tom s ostatnou časťou parlamentu, schvália si ústavný zákon, aj predčasné voľby, reagoval koaličný poslanec Milan Vetrák. „Príde určitý moment, keď budeme vyhodnocovať, ktoré z tých opatrení sa podarilo zaviesť do praxe a ktoré nie, a potom vyhodnotíme, či má ďalší zmysel fungovanie v menšinovej vláde,“ podotkol.

OĽaNO podľa Vetráka nepôjde tvrdohlavo proti múru, a keď pomoc nebudú vedieť zabezpečiť, tak je na mieste, aby prišiel namiesto nich do vlády niekto iný. Poslanec za SaS Juraj Krúpa podotkol, že ak menšinová vláda nie je schopná efektívne vládnuť a nebude vedieť presadzovať zákony, mala by sama uvažovať nad tým, či by nebolo rozumnejšie ponúknuť predčasné voľby.

Opozičná poslankyňa za mimoparlamentný Hlas-SD Denisa Saková v diskusnej relácii kritizovala koalíciu, že nepomáha ľuďom v čase energetickej krízy a zvýšenej inflácie. Zhodnotila, že opatrenia prichádzajú neskoro, pretože dôsledky krízy ľudia už pociťujú.