Úvod ZO ZAHRANIČIA Peskov: Rusko bude útočiť na americký systém Patriot na Ukrajine

Peskov: Rusko bude útočiť na americký systém Patriot na Ukrajine

Mobilný protilietadlový raketový systém typu Patriot. (Foto: Wikipédia)

Rusko bude útočiť na americký systém protivzdušnej obrany Patriot so zámerom zničiť ho, vyhlásil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. „Nakoniec, demilitarizácia je jedným z cieľov špeciálnej vojenskej operácie,“ povedal Peskov, ktorého vyjadrenia priniesla ruská spravodajská agentúra Interfax.

„Toto neprispeje k rýchlemu riešeniu situácie – naopak,“ vyhlásil Peskov s tým, že USA a ďalšie krajiny dodávajú Ukrajine čoraz sofistikovanejšie zbrane. Spojené štáty a ich spojenci nehovoria o tom, ako západné zbrane ostreľujú obyvateľstvo a infraštruktúru v Donbase ovládanom Ruskom, uviedol ďalej Peskov. Moskva sa nenechá odradiť od svojich cieľov, dodal.

Návšteva ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vo Washingtone ukázala, že Washington ani Kyjev nie sú pripravení počúvať názory Moskvy. „A nezazneli ani skutočné výzvy na mier,“ povedal hovorca Kremľa.

Pokračovanie dodávok zbraní len predlžuje utrpenie ukrajinského ľudu a Rusko už dokázalo, že jeho nové hypersonické rakety sú schopné prekonať akúkoľvek protivzdušnú obranu, vyjadril sa Peskov.