Úvod Spoločnosť Počet obetí výbuchov na Srí na Lanke presiahol dvesto

Počet obetí výbuchov na Srí na Lanke presiahol dvesto

Foto: archív

Prinajmenšom 207 mŕtvych a vyše 450 zranených si podľa agentúry AFP vyžiadalo osem bombových útokov v katolíckych kostoloch a luxusných hoteloch, ku ktorým prišlo na Srí Lanke.

Niekoľko hodín po šestici takmer simultánnych explózií na Srí Lanke sa ozvali ďalšie dve na okraji hlavného mesta. Potvrdil to hovorca armády s tým, že siedmy výbuch zasiahol penzión na predmestí Dehiwala a zahynuli pri ňom najmenej dvaja ľudia, a ôsmy hlásili z ďalšieho predmestia Dematagoda.

Medzi obeťami výbuchov sú veriaci, ktorí sa na Veľkonočnú nedeľu zúčastňovali bohoslužieb, ako aj hoteloví hostia. Podľa AFP zomrelo aj deväť cudzincov – občanov USA, Veľkej Británie a Holandska.

Prvý výbuch zasiahol kostol sv. Antona v hlavnom meste Colombo. Druhú explóziu hlásili z kostola sv. Sebastiána v meste Negombo, ktoré leží severne od metropoly Colombo. Ďalší výbuch nastal v kostole v meste Madakalapuwa. Výbuchy zároveň otriasli aj tromi hotelmi.

V súvislosti s výbuchmi zatiaľ polícia zadržala sedem podozrivých osôb. Srílanské úrady v súvislosti s útokmi vyhlásili zákaz vychádzania. K zodpovednosti za útoky sa doposiaľ nikto neprihlásil.

Teroristické útoky na Srí Lanke :