Úvod Z DOMOVA Podľa Pellegriniho treba dosiahnuť predčasné voľby, nie kriesiť odvolanú vládu

Podľa Pellegriniho treba dosiahnuť predčasné voľby, nie kriesiť odvolanú vládu

Peter Pellgrini. (Foto: archív)

Ani rekonštruovaná vláda, ani úradnícka vláda nikdy nedostanú podporu mimoparlamentnej strany Hlas-SD. Novinárom to povedal jej predseda Peter Pellegrini. Tvrdí, že to nebude vláda s mandátom od občanov.

Jeho poslanci neľutujú podporu návrhu na vyslovenie nedôvery vláde. Nerozumie však postoju SaS. Po páde vlády treba podľa Pellegriniho dosiahnuť predčasné voľby, a nie ju „kriesiť“.

„Postoju SaS nie je možné ani pri najmenšej vôli rozumieť. Oni predsa tvrdili, že Eduard Heger zlyhal ako premiér, že to zďaleka nie je len o Igorovi Matovičovi, že Hegerova vláda nedokázala zabezpečiť pomoc ľuďom. A zrazu nič z toho neplatí? Zrazu je Heger dobrý premiér, ktorý by mal dostať ďalšiu šancu?“ pýta sa Pellegrini.

Ešte nevidel stranu, ktorá by zhodila vládu a potom by ju šla kriesiť namiesto normálneho demokratického postupu, ktorým majú byť predčasné voľby. „Len a len ľudia môžu rozhodnúť, kto má Slovensko vyviesť z dnešného marazmu,“ myslí si.

Vláda podľa Pellegriniho zlyhala takmer vo všetkom, na čo siahla, označil ju za neschopnú a amatérsku. „Jediné, čomu po celý rok venovala svoju energiu, boli ich vzájomné spory vrcholiace pádom vlády.

Nedokázala obyvateľom pomôcť pri drastickom zdražovaní, nedokázala bojovať s energetickou krízou, nedokázala do spoločnosti vrátiť pokoj, dôveru a súdržnosť,“ myslí si líder Hlasu-SD.

Oceňuje sľubované zastropovanie cien elektriny. „Ak sa to po všetkých tých peripetiách podarí, budeme radi, že ľudia v týchto ťažkých časoch nebudú za energie platiť naozaj drastické ceny,“ uzavrel.