Úvod Z DOMOVA Polícia zastavila trestné stíhanie Vladimíra Mečiara v kauze amnestií

Polícia zastavila trestné stíhanie Vladimíra Mečiara v kauze amnestií

Foto: Pavel Kapusta

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave zastavil trestné stíhanie bývalého predsedu vlády SR Vladimíra Mečiara pre zneužitie právomoci verejného činiteľa v kauze amnestií. Prokurátorka rozhodnutie odsúhlasila. TASR o tom informoval Matej Izakovič z Krajskej prokuratúry Bratislava.

Podozrenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa pramenilo z udelenia amnestií v kauze únosu prezidentovho syna Michala Kováča ml. v roku 1995. Na tento skutok udelil expremiér svojho času amnestie, ktoré boli zrušené.

Následne začala polícia pre tento skutok v júli 2017 vyšetrovanie, ktoré bolo zastavené v auguste vzhľadom na premlčanie skutku. Od októbra toho roku sa však vyšetrovalo opäť a v júli tohto roka ho vyšetrovateľ KR PZ v Bratislave zastavil, načo upozornila TV Markíza.

„Prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava, ktorá vo veci vykonáva dozor, vyhodnotila uvedené rozhodnutie ako dôvodné a v súlade so zákonom,“ uviedol pre TASR Matej Izakovič z Krajskej prokuratúry Bratislava.