Úvod Z DOMOVA Populárna bratislavská reštaurácia: Členov vlády neobslúžime

Populárna bratislavská reštaurácia: Členov vlády neobslúžime

Reštaurácia Dunajský pivovar. (Foto: archív)

Populárna bratislavská reštaurácia Dunajský pivovar na sociálnej sieti zverejnila zoznam osôb, ktorých vo svojej prevádzke neobslúži. Na čiernu listinu zaradila členov vlády a  štátnych tajomníkov, ale aj exministra zdravotníctva a súčasného poslanca NR SR Mareka Krajčího.

Majiteľ podniku Milan Halgaš hovorí, že ide o reakciu na vládne útoky proti gastrosektoru. “Dunajským blacklistom” s podobizňami štátnych predstaviteľov reštaurácia kotviaca na hladine Dunaja apeluje na vládny kabinet, aby prestal rozprávať a konečne začal konať.

„Tak ako väčšina z vás, milí členovia vlády Slovenskej republiky, aj my sme fanúšikmi vizuálnych pomôcok. Tu máme tú základnú pre náš personál, aby ste boli spoznaní, predsa cez tie rúška v médiách vás nie každý pozná podľa tváre.

Blacklist, alebo ak chcete zoznam neželaných hostí, sme rozšírili o štátnych tajomníkov a o nespornú ikonu pandémie Mareka Krajčího,“ napísala reštaurácia k zverejnenému blacklistu.

Milan Halgaš pre portál Startitup vysvetlil dôvody spomenutého kroku: „Ako pivovar sme pomerne silná značka, prežijeme aj bez vládnej pomoci. Nemôžeme však nechať len tak to, ako sa k nám vládni predstavitelia postavili a aký postoj zaujali k segmentu cestovného ruchu či k segmentu umenia a kultúry.

Každý rozumný človek si asi uvedomuje, že nie sme spokojní so spoločnosťou, ktorá na nás priamo útočí a používa nás ako nástroj politickej komunikácie. V tejto iniciatíve budeme pokračovať ďalej. Pár podobných kúskov od nás ešte môžu očakávať.“

Podľa Halgaša sa vláda prejavuje egocentricky, preukazuje lásku k moci, nie pomoc ľuďom. „My nepýtame peniaze, my pýtame pomoc a záujem riešiť problémy. Vláda však nastavila také limity, že mnohé reštaurácie ich nemohli splniť,” hovorí.

To, ako štát „pomohol“ pracujúcim v gastrosektore Halgaš vyjadril metaforou: „Keď chytíte vedro plné vody, vylejete ho do Dunaja a niekde na konci v Gabčíkove meriate, či stúpla hladina.“

Reprodukcia: Instagram