Úvod Politika Prezident Maduro nariadil uzavretie hranice s Brazíliou

Prezident Maduro nariadil uzavretie hranice s Brazíliou

Venezuelský prezident Nicolás Maduro. (Foto: archív)

Venezuelský prezident Nicolás Maduro oznámil, že nariadil uzavrieť „až do odvolania“ hranicu Venezuely s Brazíliou, zatiaľ čo pokračuje napätý spor medzi ním a vodcom opozície Juanom Guaidóom o dodávky humanitárnej pomoci zo zahraničia. Svetové tlačové agentúry AFP, AP a DPA o tom informovali s odvolaním sa na miestne médiá.

Maduro po stretnutí s vysokopostavenými armádnymi veliteľmi. Podľa vyjadrenia, ktoré odvysielala štátna televízia, zvažujeaj uzavretie hranice s Kolumbiou. Madurova vláda sa snaží zabrániť prísunu zahraničnej humanitárnej pomoci, zhromažďovanej v susedných krajinách, keďže podľa nej ide o prípravu na vojenský zásah zo strany Spojených štátov.

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro sa pripojil k Washingtonu a takisto prisľúbil humanitárnu pomoc pre Venezuelu. V brazílskom pohraničnom štáte Roraima začalo vznikať príslušné zberné stredisko. Venezuela v súvislosti s plánovanými dodávkami pomoci prerušila i letecké a námorné spojenie s karibskými ostrovmi Curacao, Aruba a Bonaire.