Úvod Z DOMOVA Propagátorka potratov a gender agendy Pietruchová posiela Andrásyho do basy

Propagátorka potratov a gender agendy Pietruchová posiela Andrásyho do basy

Oľga Pietruchová. (Foto: archív)

Známa feministka a bývalá vysokopostavená štátna úradníčka Oľga Pietruchová reagovala na statusy televízneho moderátora zabávača Olivera Andrásyho. Genderovú aktivistku urazila jeho ironická myšlienka, že by si právo na potrat mohla uplatniť aj jej matka.

Andrásy vyjadril názor, že interrupcia je chladnokrvná vražda, na ktorú by nikto nemal mať právo. „Pani Pietruchová veľmi vehementne obhajovala právo ženy rozhodnúť o živote svojho budúceho dieťaťa a ísť na potrat. Musím povedať, že ma presvedčila. Ale iba čiastočne.

Keď som ju tak počúval, povedal som si, že keby sa napríklad jej matka svojho času rozhodla ísť na potrat, asi by som jej ho aj zaplatil,“ reagoval Andrásy na vystúpenie Pietruchovej v relácii RTVS Do kríža, kde obhajovala “právo žien na potraty”.

Bývalá šéfka sekcie rodovej rovnosti na Odbore rodovej rovnosti na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR prostredníctvom sociálnej siete zabávača obvinila zo sexizmu, za ktorý by vraj v USA už sedel za mrežami.

„Ide o postoj starších mužov, ktorí si myslia, že môžu všetko, pre ktorých sexizmus, urážanie a obťažovanie žien je normou. Ďalší archetypálny samec, ktorý to nám, ženám, potrebuje objasniť. Ako sa hovorí, zdochýnajúci kôň najviac kope. V USA sedia takéto archetypy za sexuálne násilie v base, v lepšom prípade (pre nich) ich spoločnosť iba ignoruje.

U nás sa ešte niektorí na ich vtipoch smejú, ale ako vidno aj z komentárov u neho, nie je ich veľa. Skrátka, ich éra končí, nazvala by som to súmrak sexistických starých mužov,“ napísala Pietruchová.