Úvod Z DOMOVA Relácia Vtipnejší vyhráva by oslávila 52 rokov

Relácia Vtipnejší vyhráva by oslávila 52 rokov

Ivan Krajíček. (Reprofoto: archív)

Vysielanie televízneho humoristicko-súťažného programu Vtipnejší vyhráva sa začalo v máji 1971. Od začiatku jeho vysielania teda uplynulo 52 rokov a mnohých z nás, aj keď už len prostredníctvom videí na YouTube, dokáže stále pobaviť aj dnes.

Relácia Vtipnejší vyhráva zabávala divácku verejnosť v bývalom Československu 16 rokov (1971 až 1987). Princíp, ktorý údajne pochádza z Japonska, bol jednoduchý – známi herci a speváci na pódiu vo viacerých kolách rozprávali vtipy.

Reláciu moderovali Ivan Krajíček a Oldo Hlaváček. Vtipy hodnotili diváci v sále potleskom a jeho intenzitu meral prístroj – potleskomer. V každom súťažnom kole zazneli tri vtipy súťažiacich a jeden divácky vtip. Na konci relácie divácke vtipy vyhodnotila porota a zasielateľ najúspešnejšieho vtipu sa mohol tešiť na stokorunovú odmenu.

Rozprávanie vtipov sa okamžite ujalo a z televízneho štúdia v bratislavskej Mlynskej doline sa relácia dostala do kultúrnych stánkov po celej krajine. Divákmi boli zamestnanci miestnych podnikov. V úlohe rozprávačov vtipov sa striedali populárni herci a speváci, ktorí divákom zahrali komické scénky, zaspievali a priestor sa našiel aj pre podnikové kapely.

Vtipnejší vyhráva: