Úvod Z DOMOVA Remišová vyzýva ľudí, aby uprednostnili dovolenku na Slovensku

Remišová vyzýva ľudí, aby uprednostnili dovolenku na Slovensku

Veronika Remišová. (Foto: archív)

Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová vyzýva ľudí, aby uprednostnili dovolenku na Slovensku. Hovorí o najlepšej možnosti, ako prežiť leto v zdraví a bezpečí. Napísala to na sociálnej sieti.

Poukázala aj na to, že takto môžu ľudia podporiť i domáci cestovný ruch a slovenskú ekonomiku. Zároveň v rámci bezpečnosti občanov vyzvala, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 a znížili riziko, „že nás znovu zloží tretia vlna“.

„Mnohí si práve teraz plánujú letné dovolenky. Po náročných mesiacoch boja s koronou si potrebujeme všetci vydýchnuť. Nabrať sily. Užiť si slobody, radosti s rodinou, s kamarátmi. Najbezpečnejšia a najkrajšia dovolenka bude doma, na Slovensku,“ myslí si Remišová.

Poukázala na to, že aj na Slovensku je čo vidieť a objavovať. Okrem hôr, hradov a zámkov hovorí vicepremiérka aj o možnosti navštíviť historické mestá, sakrálne pamiatky a podobne. „Dovolenkou doma pomôžeme aj ľuďom pracujúcim v cestovnom ruchu, malým podnikateľom, rodinným penziónom a celkovo slovenskej ekonomike,“ dodala.