Úvod Z DOMOVA Republika skritizovala nevyváženosť obsadenia diskusií v RTVS. Podľa Uhríka bude treba vymeniť...

Republika skritizovala nevyváženosť obsadenia diskusií v RTVS. Podľa Uhríka bude treba vymeniť vedenie telerozhlasu

Reprofoto: archív

Mimoparlamentné hnutie Republika apeluje na objektívne obsadzovanie diskusných relácií vo verejnoprávnom RTVS. Na mediálnom brífingu v areáli RTVS v bratislavskej Mlynskej doline o tom informoval jeho predseda Milan Uhrík s tým, že bude pravdepodobne treba pristúpiť aj k výmene vedenia RTVS.

Líder hnutia žiada zmenu prístupu vedenia RTVS. „Aby začalo dávať skutočne vyvážený priestor všetkým politickým stranám,“ doplnil Uhrík, ktorý si myslí, že v tomto prípade manažment RTVS porušuje právo na informácie. „Bude treba pravdepodobne pristúpiť k výmene vedenia RTVS,“ dodal.

Oznámil tiež, že hnutie pripravuje návrh mediálneho zákona, ktorý má zabezpečiť objektívnosť, transparentnosť, pluralitu a vyváženosť spravodajských a diskusných relácií vo verejnoprávnych médiách.

Vedenie telerozhlasu sa ohradilo proti tvrdeniu o zneužívaní verejnoprávnych médií v predvolebnom politickom súboji. Podľa slov manažérky marketingovej komunikácie RTVS Zuzany Vicelovej konkrétnych hostí pozýva dramaturgia na základe aktuálnych tém, ktoré za posledné dni rezonujú v spoločnosti.