Úvod ZO ZAHRANIČIA Ruská armáda postupuje na Ukrajine vo všetkých smeroch, uviedol Šojgu

Ruská armáda postupuje na Ukrajine vo všetkých smeroch, uviedol Šojgu

Sergej Šojgu. (Foto: archív)

Ruská armáda na Ukrajine postupuje vo všetkých smeroch, vyhlásil ruský minister obrany Sergej Šojgu. Podľa analytikov sa však front na Ukrajine hýbe len málo. Naši vojaci konajú schopne a kompetentne, zaujímajú priaznivejšie pozície a rozširujú zóny kontroly všetkými smermi,“ uviedol Šojgu.

Napriek tomu, že frontová línia sa tento rok veľmi nepohla, na fronte stále prebiehajú intenzívne boje. V poslednom období najmä o priemyselné mesto Avdijika. Rusko v októbri obnovilo svoju snahu o jeho dobytie a podľa analytikov dosiahlo územné zisky.

„Ruskí vojaci spôsobujú ukrajinským silám účinne škody z ostreľovania a výrazne znižujú ich bojové schopnosti,“ uviedol Šojgu. Ruský rezort obrany informoval, že jeho sily dobyli obec Chromove na predmestí Bachmutu.

Ukrajina uviedla, že Rusko značne zvýšilo svoje vojenské aktivity na východe krajiny, no ukrajinskí vojaci sa podľa Kyjeva stále držia. V júni spustila Ukrajina dlho očakávaný protiútok. Postup však spomalili, prípadne zastavili dobre zabezpečené ruské pozície.