Úvod ZO ZAHRANIČIA Ruská vláda vyčlení na boj s lesnými požiarmi v prepočte 82 miliónov...

Ruská vláda vyčlení na boj s lesnými požiarmi v prepočte 82 miliónov eur

Foto: archív

Takmer šesť miliárd rubľov (približne 82 miliónov eur) vyčlení ruská vláda z rezervného fondu na boj proti lesným požiarom, ktoré v posledných týždňoch zachvátili rozsiahle oblasti Sibíri. S odvolaním sa na vyhlásenie ruského premiéra Dmitrija Medvedeva o tom informovala agentúra Interfax.

„Navrhujeme, aby bolo zo štátnej rezervy vyčlenených takmer šesť miliárd rubľov na hasenie lesných požiarov v niektorých oblastiach,“ uviedol na margo prírodnej katastrofy Medvedev.

Podľa premiérových slov je najvážnejšia situácia v troch regiónoch, a to v Irkutskej oblasti, v Krasnojarskom kraji a v Jakutsku. „Práce na hasení požiarov už prebiehajú a sú pri nich nasadzované lietadlá Federálneho ministerstva pre mimoriadne situácie a ministerstva obrany, ako aj iná technika,“ dodal Medvedev.

Podľa informácií ruskej služby vzdušnej ochrany lesov bolo k 8. augustu v Irkutskej oblasti 74 požiarov s celkovou rozlohou 113 526 hektárov. V Krasnojarskom kraji zaznamenali 94 požiarov na ploche 59 355 hektárov a v Jakutsku horí podľa správ služby 13 lokalít na 1 110 hektároch.