Úvod Komentáre Nové tváre pod drogovou maskou

Nové tváre pod drogovou maskou

Martin Poliačik a Michal Truban. (Foto: archív)

Na Slovensku to koncom júla v roku 2012 odštartoval Martin Poliačik, vtedajší poslanec NR SR za SaS, v súčasnosti člen hnutia Progresívne Slovensko. Hoci tvrdil, že vyskúšal pervitín aj heroín a že ho to neoslovilo, vyzeralo to ako chvastanie sa so skúsenosťami s užívaním tvrdých drog. Vďaka tejto skúsenosti vraj vedel posúdiť, prečo je to lákavé, a tiež pochopiť, čo v tom ľudia hľadajú. “Nikdy som drogy nikomu neodporučil, a to ani marihuanu,“ tvrdil v rozhovore pre denník SME.

Poliačikovu štafetu dnes prevzal šéf Progresívneho Slovenska Michal Truban. Na internete sa objavilo video, ako sa pred študentmi na prednáške o podnikaní chváli so skúsenosťami s drogami a opisuje ich údajne pozitívne účinky. Nik Trubanovi neberie jeho nepopierateľné podnikateľské úspechy. Ak sa však netají tým, že by v budúcnosti rád obsadil premiérske kreslo, priznaná skúsenosť s LSD a mariuhanou ho vopred na tento post diskvalifikuje.

Voliči v blížiacich sa parlamentných voľbách by mali odmietnuť nastúpený trend vymývania mozgov mladým ľuďom. Mali by odmietnuť  “progresívne” reči o tom, či onom, okorenené pavetami o solidarite. Odmietnuť populistické zvyšovanie preferencií návrhmi, aby si zamestnanci mohli oddýchnuť od práce pol či celý rok. Odmietnuť „lietajúce“ croissanty, ktoré prednedávnom progresívni aktivisti hádzali na stretnutí Borisa Kollára s Marine Le Penovou. Odmietnuť neoliberálnu politiku, ktorú robia nové tváre pod drogovou maskou.