Úvod ZO ZAHRANIČIA Sankcie nútia Rusko a Bielorusko, aby urýchlili integráciu, vyhlásil Putin

Sankcie nútia Rusko a Bielorusko, aby urýchlili integráciu, vyhlásil Putin

Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. (Foto: archív)

Západné sankcie nútia Rusko a Bielorusko urýchliť vzájomnú integráciu vo viacerých sektoroch, čím tieto krajiny minimalizujú škody spôsobené sankciami, vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin.

„Rusko a Bielorusko naďalej rozširujú svoju spoluprácu v politickej, obchodnej, ekonomickej, kultúrnej a humanitárnej sfére,“ uviedol Putin vo videopríhovore k účastníkom každoročného rusko-bieloruského fóra.

„Bezprecedentný tlak sankcií zo strany takzvaného kolektívneho Západu nás núti urýchliť integráciu. Spoločne je jednoduchšie minimalizovať škody ilegálnych sankcií, je jednoduchšie nadstaviť produkciu produktov, po ktorých je dopyt, vyvíjať nové zručnosti a rozširovať spoluprácu s priateľskými krajinami,“ vyhlásil šéf Kremľa.

Rusko a Bielorusko ako spriatelené krajiny spolupracujú na viacerých projektoch, pričom plánujú spustiť ďalšie spoločné programy. Oblasť ich spolupráce zahŕňa napríklad technologické a priemyselné inovácie, financie či dopravu. Podľa Putina sú tieto spoločné programy zamerané na vytvorenie „rovnakých ekonomických podmienok“ pre obe krajiny.