Úvod Z DOMOVA SaS sa podľa Sulíka v parlamente necíti viazaná nijakými dohodami

SaS sa podľa Sulíka v parlamente necíti viazaná nijakými dohodami

Richard Sulík. (Foto: archív)

Poslanci Národnej rady SR za SaS sa necítia viazaní nijakými dohodami. Pri jednotlivých bodoch programu sa zariadia podľa toho, “či sú v súlade s programom strany a prospešné pre krajinu”. Avizoval to predseda strany Richard Sulík na mediálnom brífingu.

„Mali sme snahu sa dohodnúť, ale naša snaha bola prekrútená Igorom Matovičom, ktorý na rokovaní ani nebol,“ doplnil Sulík s tým, že dali návrhy koalícii. Vyzvali tiež na predloženie bodov, na ktorých jej záleží, s tým, že následne sa SaS rozhodne.

Odmieta, že by SaS dala ultimátum na ďalší postup až po schválení svojich bodov. „Neevidujeme nijaké dohody, pri každom bode budeme hlasovať podľa toho, čo je v súlade s programom SaS,“ dodal.

Podľa Sulíkových slov sa v programe schôdze nájdu body, ktoré by podporili, ale aj mnoho takých, pri ktorých sa „chytajú za hlavu“. Ozrejmil, že pri viacerých bodoch by boli ochotní ustúpiť a podporiť ich, ak zas koalícia podporí niektoré ich zmeny.

Líder SaS tiež poznamenal, že pri procedurálnych návrhoch a zmene programu schôdze sa ukázalo, že ich bývalí koaliční partneri nemajú až taký veľký záujem na dohode s SaS. Aj preto podľa jeho slov nehlasovali liberáli za program schôdze.

Poukázal i na to, že predseda parlamentu Boris Kollár zaradil na úvodu rokovania návrh na zmenu ústavy v súvislosti s predčasnými voľbami. Pripomenul, že to bola požiadavka opozičného Smeru-SD. „Berieme to na vedomie, podľa toho sa zariadime,“ podotkol.