Úvod Turistika Sezónu v Tatrách otvorí ľadový dóm

Sezónu v Tatrách otvorí ľadový dóm

Foto: regiontatry.sk

Tohtoročnú zimnú sezónu Tatranci oficiálne otvárajú 25. novembra sprístupnením tatranského ľadového dómu na Hrebienku. Jedinečný ľadový kostol s prvkami tatranskej prírody bude návštevníkom spestrovať pobyt v našich veľhorách už po štvrtý raz. Jeho hlavný staviteľ je umelec Adam Bakoš a nevšednú stavbu možno navštíviť až do apríla 2017.

Blížiaca sa zimná sezóna 2016/2017 sa ponesie v honosnom štýle spišskej gotiky. Stavitelia vykúzlili dóm z 90 ton ľadu a vyzdobili ho aj jedinečným skleneným oltárom. Slovenský unikát však ponúka turistom nielen pastvu pre oči, ale aj pestrý program. Každú nedeľu ho rozozvučia živé hudobné koncerty. Okrem štyroch adventných koncertov je pre milovníkov hudby pripravený aj Harfový koncert na 1. sviatok vianočný.

Na úpätie Slavkovského štítu sa možno pohodlne vyviezť pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca. Na Hrebienok sa však možno dostať aj pešo, turistickým chodníkom popri dráhe lanovky po zelenej značke. Trasa meria približne 2,4 kilometra. Tatranský ľadový dóm bude otvorený denne od 9.00 minimálne do 16.30 h a vstup je bezplatný.