Úvod Z DOMOVA SHO odovzdalo parlamentnú kandidátku, KSS po 30 rokoch nejde do volieb

SHO odovzdalo parlamentnú kandidátku, KSS po 30 rokoch nejde do volieb

KSS začala predvolebnú kampaň bilbordom s fotografiou exprezidenta ČSSR Gustáva Husáka. Nedokázala však zaplatiť volebnú kauciu a tak sa parlamentných volieb 2020 nemôže zúčastniť. (Foto: archív)

Slovenské hnutie obrody (SHO) na ministerstve vnútra úspešne odovzdalo kandidátnu listinu do parlamentných volieb 2020. Hnutie pri tejto príležitosti zaplatilo aj volebnú kauciu vo výške 17-tisíc eur.

„Pre SHO patrí dnešný deň medzi prelomové dátumy. Dvadsiaty štvrtý máj 2004, dátum vzniku nášho hnutia, 15. máj 2019, keď bolo naše hnutie zaregistrované ako politický subjekt, a 1. december 2019 sú dni, ktoré dokazujú, ze základom každého úspechu je oceľová vôľa a odhodlanie, a že krok za krokom napĺňame naše poslanie. A my ho naplníme do poslednej bodky,“ vyhlásil pre médiá predseda SHO Róbert Švec.

Komunistická strana Slovenska (KSS) 17-tisíc eurovú kauciu, potrebnú na vstup do volebnej súťaže, nedokázala zaplatiť. Prvý raz po troch desaťročiach tak slovenskí komunisti nejdú do volieb. Podpredseda KSS Jalal Suleiman na sociálnej sieti uviedol, že vedenie strany do poslednej chvíle verilo, že sa podarí zohnať peniaze, ktoré chýbali na zaplatenie spomenutej sumy.

Komunistická strana totiž predčasom na tento účel vyhlásila verejnú finančnú zbierku. Suleiman vyjadril zo situácie, v ktorej sa KSS ocitla, sklamanie, no členov a sympatizantov strany ubezpečil, že slovenskí komunisti sa nevzdávajú a vo svojej činnosti pokračujú.