Úvod Z DOMOVA Šimečka po eurovoľbách nešetrí superlatívami: Dokážeme poraziť Smer

Šimečka po eurovoľbách nešetrí superlatívami: Dokážeme poraziť Smer

Michal Šimečka. (Foto: archív)

Hnutie Progresívne Slovensko (PS) chce nadviazať na výsledok z eurovolieb. Považuje ho za veľkú motiváciu a záväzok do budúcnosti. Ambíciou je ukotviť hnutie v každom jednom regióne, meste aj okrese. Na mediálnej konferencii to uviedol predseda PS Michal Šimečka.

Počet hlasov, ktoré dostalo PS, nemala podľa Šimečku doteraz nijaká strana v európskych voľbách na Slovensku. „Zdvojnásobili sme náš zisk z roku 2019, keď sme kandidovali spolu s koalíciou Spolu.

Faktom je, že nijaká politická strana na Slovensku nezískala šesť mandátov v Európskom parlamente,“ poznamenal. Šéf hnutia zároveň doplnil, že PS je podľa podielu hlasov najsilnejším liberálnym subjektom v Európe.

Progresívne Slovensko je podľa Šimečku pripravené urobiť všetko pre to, aby SR ostala v Európe a západnom spoločenstve pevne ukotvená. „Odkaz je, že na Slovensku dokážeme poraziť Smer. Je to veľmi dôležitá vzpruha pre všetkých, ktorí si želajú zmenu. Je to aj odkaz tejto vláde, nech trochu brzdia,“ vyhlásila Šimečka.

Zvolených europoslancov za PS označil za najlepšiu partiu, ktorá kedy pracovala za Slovensko. Najviac prednostných hlasov eurovoľbách získal líder kandidátky PS Ľudovít Ódor.

Podľa vlastných slov si podporu váži a v Bruseli chce pracovať na zelenej a digitálnej transformácii, aj na tom, aby európske peniaze smerovali priamo do slovenských regiónov.

Šimečka garantoval, že v hnutí budú venovať maximálne úsilie príprave programu, ktorý osloví ľudí v ďalších voľbách. Avizuje tiež nové odborné posily. Zároveň chcú pracovať na komplexnom pláne obnovy SR, najmä po ekonomickej stránke.