Úvod ZO ZAHRANIČIA Šľachta rúška nenosí? Tie sú pre otrokov? pýtali sa ľudia na sociálnej...

Šľachta rúška nenosí? Tie sú pre otrokov? pýtali sa ľudia na sociálnej sieti Čaputovej

Zuzana Čaputová a britský princ Charles. (Foto: archív)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v škótskom Glasgowe v rámci klimatickej konferencie OSN stretla aj s britským princom Charlesom, rokovala s premiérkou Islandu Katrín Jakobsdóttirovou a lúčila sa s dosluhujúcou kancelárkou Angelou Merkelovou. Hlava štátu o tom informovala na sociálnych sieťach.

S princom Charlesom diskutovala o ochrane prírody a tiež o príležitostiach, ktoré prináša zelená transformácia v oblasti ekonomiky aj v súkromnom sektore. „Princ Charles spustil iniciatívu pre udržateľné trhy a obchod, do ktorej sa môžu zapojiť aj slovenské firmy,“ uviedla Čaputová.

S islandskou premiérkou slovenská prezidentka preberala možnosti prehlbovania spolupráce v oblasti geotermálnej energetiky. Uviedla, že k tejto spolupráci by mohla tiež prispieť návšteva prezidenta Islandu na Slovensku na budúci rok.

„Samit bol tiež príležitosťou osobne sa rozlúčiť s odchádzajúcou nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Poďakovala som jej za spoluprácu a za to, čo pre európsku integráciu počas svojho pôsobenia v tejto funkcii urobila,“ doplnila Čaputová.

Vo svojich statusoch prezidentka zverejnila aj fotografie zo stretnutí. Na snímke zo stretnutia s princom Charlesom množstvo užívateľov zaujala absencia prekrytia horných dýchacích ciest u oboch aktérov stretnutia.

„Šľachta rúška nenosí? Tie sú pre otrokov?“ opýtal jeden z followerov na sociálnej sieti. „Rúško alebo respirátor nemáte? Dvojmetrové rozostupy sú kde? To by asi na fotografiách zle vyzeralo, však? Vysokopostavení ľudia nemusia nič?“ kládol otázky ďalší užívateľ. Prezidentka na výčitky ľudí nereagovala.