Úvod Z DOMOVA Smer-SD vymenil 17 predsedov okresných organizácií

Smer-SD vymenil 17 predsedov okresných organizácií

Foto: archív

Smer-SD vymenil 17 predsedov svojich okresných organizácií, viacerých odvolali z politických dôvodov. Informoval o tom predseda opozičnej strany Robert Fico na tlačovej konferencii.

Deklaroval, že vnútorné štruktúry strany sú týmto zastabilizované. Na rekonštrukčnom sneme, pravdepodobne ešte v júli, majú voliť predsedu, podpredsedov i generálneho manažéra. Podstatne výraznejšie má byť podľa Fica regionálne zastúpenie v predsedníctve, mladí ľudia majú byť zapojení aj na pozíciách podpredsedov strany.

„Ako som avizoval, máme jasný plán, čo urobiť, čo sa týka stabilizácie vnútorných štruktúr strany Smer-SD,“ povedal Fico s tým, že na predsedníctve strany sa zaoberali personálnymi otázkami. Priblížil, že museli riešiť odchod 11 poslancov Smeru-SD a urobili to aj zásahom do okresných a krajských štruktúr.

Do funkcií predsedov okresných organizácií podľa jeho slov menovali lojálnych ľudí. „Nemôžeme spolupracovať s ľuďmi v regiónoch, ktorí nechcú spolupracovať so Smerom-SD,“ podotkol. Dátum snemu by podľa Ficových slov mohol byť okolo 17. alebo 18. júla. Opätovne vyzval Petra Pellegriniho, aby odstúpil z postu podpredsedu Národnej rady SR.

Avizoval, že oznámi predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi, že po odchode 11 poslancov zo strany aj klubu Smer-SD niektorým z nich zaniká členstvo a predsednícke funkcie vo výboroch.

„Požiadam predsedu NR SR, aby zaradil na nasledujúcu schôdzu, ktorá bude 7. júla, bod programu, ktorý by sa mal nazvať rekonštrukcia kontrolných orgánov NR SR,“ povedal Fico.

Ten už minulý týždeň avizoval, že na post predsedu výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby navrhne Smer-SD Mariána Saloňa, nahradiť má Erika Tomáša. Na poste predsedu výboru pre nezlučiteľnosť funkcií by mal Richarda Rašiho nahradiť Boris Susko.

A za šéfa výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu navrhnú namiesto Petra Žigu poslanca Martina Nemkyho. Ako podpredsedu parlamentu namiesto Pellegriniho plánujú navrhnúť Juraja Blanára.