Úvod Z DOMOVA Strana Smer-SD navrhla dohodu vlády a opozície o predčasných voľbách

Strana Smer-SD navrhla dohodu vlády a opozície o predčasných voľbách

Reprofoto: internet

Opozičný Smer-SD navrhuje uzavretie dohodu medzi predsedami vládnych strán, parlamentných opozičných strán a nezaradenými poslancami. Informoval o tom na sociálnej sieti predseda strany Robert Fico. Hovorí v nej o podpore nevyhnutných zákonov a dosiahnutí predčasných volieb.

Súčasťou dohody má byť garantovanie schopnosti Národnej rady SR prijať nevyhnutné zákony proti zdražovaniu a pre dostatok energií, na ktorých sa strany dohodnú. Druhým bodom dohody má byť stanovenie presného legislatívneho postupu, ktorý bude viesť k predčasným voľbám v prvej polovici roka 2023.

Fico deklaruje, že Smer-SD bude nápomocný v boji proti zdražovaniu. „Ale nevidíme nijaký dôvod držať pri živote túto neschopnú a servilnú vládnu bandu,“ napísal s tým, že vládna koalícia, ktorá nemá väčšinu, zrazu ukazuje na opozíciu, že má mať zodpovednosť a držať „ruiny vlády pri moci“.

ĽSNS deklaruje, že bude o takejto dohode rokovať. „Od začiatku septembra vyzývame všetky strany na spoločný postup opozície. Sme radi, že to konečne pochopili aj v Smere. Inak ako koordináciou túto vládu nepoložíme,“ povedal novinárom poslanec parlamentu z ĽSNS Martin Beluský.