Úvod Z DOMOVA Sulík si vie predstaviť niekoľko silných mien na nového ministra zdravotníctva

Sulík si vie predstaviť niekoľko silných mien na nového ministra zdravotníctva

Richard Sulík. (Foto: archív)

Vicepremiér a šéf SaS Richard Sulík si vie predstaviť niekoľko silných mien, ktoré by zvládli viesť Ministerstvo zdravotníctva SR. Vyhlásil to vo vysielaní RTVS. Všetky výhrady voči ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu mu bude adresovať interne. „Krajčí má veľmi ťažký ‘job’. Nie je to človek, ktorý by celý život niečo manažoval,“ uviedol Sulík s tým, že Krajčí zlyháva.

Poslankyňa NR SR a exministerka Denisa Saková skritizovala vládny kabinet za nezvládanie pandémie. Sulík súhlasí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, že premiér by mal odovzdať riadenie boja proti pandémii niekomu inému.

Sulík nevedel o tom, že premiér Igor Matovič rokoval s ruskou stranou o dodávkach vakcíny Sputnik V. Vyčíta mu, že o tom neinformoval partnerov vrátane ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka.

Sulík však považuje za správne, že minister sa rozhodol neobísť vládu v súvislosti so Sputnikom. Krajčí by mal podľa neho udeliť výnimku na nákup vakcíny Sputnik V, ak získa kladné hodnotenie od Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv a bude jej používanie dobrovoľné.

Napätie okolo použitia vakcíny Sputnik V označila Saková za marketingové divadlo. Je za to, aby sa vakcína Sputnik V nakúpila aj vzhľadom na to, že vakcín na Slovensku nie je dostatok.

Na zasadnutí vlády sa o nákupe Sputnika nehlasovalo, pretože strana Za ľudí využila právo veta, skonštatoval Sulík. Dodal, že šéfka Za ľudí Veronika Remišová zopakovala právo veta z koaličnej rady.