Úvod Z DOMOVA Šutaj Eštok: Do funkcie policajného prezidenta bude vymenovaný Ľubomír Solák

Šutaj Eštok: Do funkcie policajného prezidenta bude vymenovaný Ľubomír Solák

Matúš Šutaj Eštok. (Foto: archív)

Do funkcie policajného prezidenta bude vymenovaný Ľubomír Solák. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok to uviedol po vypočutí Soláka pred Výborom Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Solák aktuálne pôsobí na poste šéfa polície na základe dočasného poverenia.

„Som presvedčený o tom, že pán Solák je tou správnou osobnosťou na čele Policajného zboru. Je to človek, ktorý je policajtom telom aj dušou, ktorému nesmrdí policajná uniforma, ktorý sa bude vždy zastávať zákona, spravodlivosti aj svojich policajných kolegov,“ vyhlásil Šutaj Eštok.

Nový šéf polície je podľa ministra od prvého dňa pripravený riešiť problémy polície, ako sú personálny podstav, materiálno-technické zabezpečenie či infraštruktúra. Za dôležité považuje, že zákon bude platiť pre každého.

Solák deklaroval, že vo funkcii nebude robiť nijaké politické vyhlásenia. Na otázku o šéfovi Národnej kriminálnej agentúry Ľubomírovi Daňkovi povedal, že keď sa po nariadenej dovolenke vráti Daňko do práce, budú sa zhovárať o jeho ďalšom pôsobení.