Úvod Politika Švec: Po voľbách prezidenta sa zápas o charakter štátu dostal do ťažkej...

Švec: Po voľbách prezidenta sa zápas o charakter štátu dostal do ťažkej fázy

Róbert Švec. (Foto: Michaela Kolimárová)

K výsledkom prvého kola volieb prezidenta SR sa vyjadril aj kandidát na post hlavy štátu Róbert Švec. „Dnes je jasné, že v prezidentských voľbách zvíťazili sily, ktoré budú presadzovať vždy a všade záujmy cudzích na území našej vlasti a prehrali sily, ktoré jasne komunikovali svoj zámer, presadzovať a ochraňovať vždy a všade, doma, ako aj v zahraničí národné a štátne záujmy Slovenskej republiky,“ vyhlásil politológ a predseda občianskeho združenia Slovenské hnutie obrody na margo volebného zisku Zuzany Čaputovej a Maroša Šefčoviča.

Švec tiež konštatoval, že zápas o charakter nášho štátu sa dostáva do veľmi ťažkej fázy. “Úlohou nás, vlastencov, je však v týchto ťažkých chvíľach nevajatať, ale so vztýčenou hlavou, aj napriek výsledku v prezidentských voľbách, ďalej bojovať za našu otčinu. A presne to aj urobím, spolu s vami,” ubezpečil.

Švec sa zároveň aj poďakoval voličom a všetkým, ktorí ho v prezidentských voľbách podporovali. „V prvom rade ďakujem mojej rodine, za to, že celý čas stála pevne pri mne. Spolu s kolegami zo Slovenského hnutia obrody sme v prezidentských voľbách 2019 zviedli statočný zápas.

Urobili sme všetko, čo bolo v našich terajších možnostiach a chcem sa veľmi pekne poďakovať mojim spolupracovníkom za ich nasadenie a prácu. Ďakujem aj vám za každý jeden hlas, veľmi si to vážim,” uviedol a dodal, že aj naďalej bude slúžiť slovenskému národu a štátu.