Úvod Politika Švec: SR je medzi 10 štátmi, ktoré odmietli migračný pakt, som na...

Švec: SR je medzi 10 štátmi, ktoré odmietli migračný pakt, som na to hrdý

Foto: Michaela Kolimárová

Na konferencii OSN v marockom Marrákeši schválili zástupcovia vyše 160 krajín globálny pakt o migrácii. Prípravu paktu dokončili v júli v OSN po 18 mesiacoch rokovaní. Proti tomuto dohovoru vyjadrilo námietky viacero štátov vrátane Slovenska a oznámili, že sa k tejto iniciatíve nepripoja. K aktuálnej situácii zaujal na sociálnej sieti stanovisko predseda Slovenského hnutia obrody a kandidát na prezidenta SR Róbert Švec.

„Slovenská republika patrí medzi desať štátov na svete, ktoré odmietli Globálny pakt OSN o migrácii. Som hrdý na to, že som Slovák a občan štátu, ktorý odmietol ‘diablov pakt’, ako dokument nazvali viacerí zahraniční predstavitelia. Ďakujem všetkým, ktorí vytvorili spoločenský, ale najmä mediálny tlak v tejto veci. Spoločne sme dokázali poraziť tých, ktorí nekriticky velebia multi-kulti,“ napísal Švec.

„V rokoch 2015 a 2016, aj v uliciach slovenských miest, sme dokázali odraziť pokusy nanútiť členským štátom EÚ povinné kvóty na prerozdelenie migrantov. Aj v roku 2018 sme dokázali eliminovať hrozbu v podobe spomenutého paktu. Ale týmto víťazstvom nad presadzovateľmi multikultúrnej spoločnosti nič nekončí, práve naopak. Musíme byť aj naďalej veľmi ostražití, pretože budú skúšať nové, rafinované spôsoby, aby pretlačili svoju chorú agendu aj na Slovensku,“ upozornil Švec.