Úvod ZO ZAHRANIČIA Trump: Ak prehrám, možno budem musieť opustiť USA

Trump: Ak prehrám, možno budem musieť opustiť USA

Donald Trump. (Foto: TASR)

Americký prezident Donald Trump na predvolebnom mítingu v meste Ocala v štáte Florida ešte viac zintenzívnil kritiku na adresu svojho demokratického vyzývateľa Joea Bidena a jeho rodiny. Trump varoval, že zvolenie Bidena za prezidenta USA by prinieslo komunizmus a príliv kriminálnych migrantov.

Trump Bidenovu rodinu navyše pred svojimi podporovateľmi označil za kriminálny podnik. Mainstreamové médiá v tejto súvislosti obvinil, že neinformujú o údajných korupčných praktikách Bidena a jeho syna Huntera.

Menej než tri týždne pred prezidentskými voľbami v USA, ktoré sa uskutočnia 3. novembra, sa Trump nachádza v prieskumoch verejnej mienky výrazne za Bidenom – v celoštátnom priemere stráca za Bidenom až desať percentuálnych bodov. Za kandidátom Demokratickej strany Bidenom zaostáva republikán Trump výrazne i v kľúčových štátoch, akými sú napríklad Pennsylvánia či Wisconsin.

Na ďalšom predvolebnom zhromaždení v meste Macon v štáte Georgia sa Trump vyjadril i k možnej volebnej porážke. „Viete si predstaviť, že prehrám? Čo budem robiť?“ uvažoval Trump pred voličmi a dodal: „Nebudem sa cítiť veľmi dobre. Možno budem musieť opustiť krajinu. Neviem.“