Úvod ZO ZAHRANIČIA Trump: Biden je zrejme psychicky mimo

Trump: Biden je zrejme psychicky mimo

Donald Trump. (Foto: archív)

Bývalý americký prezident Donald Trump poskytol médiám – televízii Fox News, One America News Network a Newsmax – prvé rozhovory po odchode z funkcie prezidenta USA. V jednom z interview spomenul aj jeho nástupcu Joeoa Bidenovi. Vyjadril sa o ňom o ňom, že je zrejme „psychicky mimo“. Naďalej tiež tvrdí, že americké prezidentské voľby boli zmanipulované v jeho neprospech.

V rozhovore pre portál Newsmax Trump povedal, že sociálna sieť Twitter je od jeho nedobrovoľného odchodu z nej nudnou. Twitter zrušil účet Trumpovi 8. januára, keď bol ešte vo funkcii prezidenta. Spoločnosť to odôvodnila obavami z vypuknutia ďalších násilností po útoku Trumpových priaznivcov na budovu Kapitolu začiatkom januára. Počas ataku zahynulo päť ľudí.

Svoj návrat na sociálne siete však nevylúčil a informoval, že o tom rokuje s niekoľkými ľuďmi. „Existuje aj iná možnosť, akou je vytvorenie vlastnej platformy, pretože máme viac priaznivcov, než ktokoľvek iný,“ povedal exprezident.

O svojej prípadnej kandidatúre v roku 2024 Trump nechcel hovoriť. Po jeho oslobodení spod impeachmentu mu v nej už totiž nič nebráni. “Zatiaľ sa k tomu nevyjadrím, ale máme obrovskú podporu. Som jediný prezident, ktorého obľúbenosť rástla napriek tomu, že čelil impeachmentu,” vyhlásil.