Úvod Z DOMOVA Uhrík Ódorovi: Okamžite zrušte mimoriadnu situáciu pre covid! Je to nezmysel

Uhrík Ódorovi: Okamžite zrušte mimoriadnu situáciu pre covid! Je to nezmysel

MIlan Uhrík. (Reprofoto: archív)

Načo je na Slovensku ešte stále vyhlásená mimoriadna situácia pre covid? Je za tým neschopnosť a amaterizmus vlády, alebo chystajú niečo viac? Nezrušia na poslednú chvíľu voľby? Tieto rečnícke otázky si položil vo videu na sociálnej sieti poslanec Európskeho parlamentu a šéf opozičného hnutia Republika Milan Uhrík.

“Celý svet už funguje v normále, ale v SR stále oficiálne platí mimoriadna situácia – a to dokonca dvojnásobná: pre covid a pre utečencov z Ukrajiny. Je to nezmysel. Pripomínam, že počas mimoriadnej situácie má vláda k dispozícii mimoriadne nástroje.

Napríklad podľa zákona o civilnej ochrane môžu používať opatrenia hospodárskej mobilizácie a siahať ľuďom na majetky,“ upozornil europoslanec a dodal, že nezmyselné opatrenia komplikujú pracovno-právne vzťahy a dávajú vláde mimoriadne nadpráva. Nerozumie, prečo mimoriadna situácia stále trvá, preto vyzýva povereného premiéra Ľudovíta Ódora, aby ju okamžite zrušil.

“Urobte tak preto, aby nebola ani najmenšia pochybnosť o tom, že ju udržiavate umelo, tak ako Heger s Matovičom, len aby ste mohli zasiahnuť proti ľuďom, či nebodaj nejako alebo ovplvniť voľby. V Republika sme pre transparentnosť volieb urobili maximum  a pripravujeme masívne paralelné sčítavanie hlasov, aby boli voľby čisté a férové,” zdôraznil Uhrík.