Úvod ZO ZAHRANIČIA V Európskom parlamente zaznamenali prvý prípad nákazy koronavírusom

V Európskom parlamente zaznamenali prvý prípad nákazy koronavírusom

Foto: archív

Poľský poslanec Európskeho parlamentu (EP) Adam Jarubas v piatok na sociálnej sieti oznámil, že má pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2. Ide tak o prvého známeho europoslanca nakazeného týmto vírusom, informovala agentúra AFP.

„Priatelia, otestovali ma na (ochorenie) COVID-19 a výsledok testu bol pozitívny. Som v nemocnici a cítim sa dobre,“ napísal 45-ročný poľský europoslanec. Jarubas je v europarlamente členom politickej frakcie európskych ľudovcov a je tiež podpredsedom agrárnej Poľskej ľudovej strany.

Európsky parlament uviedol, že jeho lekárska služba si je vedomá tejto situácie a je s Jarubasom v kontakte. „EP nie je informovaný o ďalších prípadoch medzi poslancami,“ uviedol pre AFP jeho hovorca Jaume Duch.

Jarubas sa naposledy zúčastnil na plenárnych zasadnutiach, ktoré sa konali v dňoch 9. a 10. marca, a nasledujúci deň odletel späť do Poľska. Koronavírus dosiaľ potvrdili v Poľsku u 411 ľudí, šesť ľudí na ochorenie COVID-19 zomrelo.

Predseda EP David Sassoli a lídri poslaneckých klubov sa dohodli na usporiadaní mimoriadneho plenárneho zasadnutia europarlamentu, ktoré by 26. marca malo schváliť opatrenia na boj proti novému koronavírusu.