Úvod Zaujímavé V Poľsku chystajú najväčší krytý vodný park v Európe

V Poľsku chystajú najväčší krytý vodný park v Európe

Vizualizácia: archív

V meste Mszczonów, asi 40 kilometrov od Varšavy, vzniká unikátny zábavno-rekreačný park. Celoročne ponúkne klasické, ale aj moderné adrenalínové atrakcie pre návštevníkov všetkých vekových skupín. Jeho prvou súčasťou bude Suntago Water World, najväčší krytý vodný park v Európe.

Akvapark Suntago Water World vzniká pod záštitou spoločnosti, ktorá už prevádzkuje štyri veľké vodné parky v Nemecku. Vrátane jedného z najväčších v Európe – Therme Erding, ktorý má byť vzorom aj pre akvapark v Poľsku. Suntago Water World ponúkne na ploche 67 000 m2 atrakcie pre rôzne vekové kategórie, rozdelené budú do troch častí. V Saunarii sa bude nachádzať 10 rôznych sáun, soláriá, masáže a minerálne bazény.

Vizualizácia: archív

V časti Relax budú môcť hostia oddychovať v tieni 700 skutočných paliem a plávať vo vnútorných a vonkajších bazénoch s celkovou plochou 3 500 m2. Treťou časťou bude Vodná džungľa Jamango s tridsiatimi vodnými šmykľavkami s celkovou dĺžkou vyše 3,2 kilometra. Jedna z nich bude dokonca najdlhšou v Európe s dĺžkou 320 metrov. V tejto časti nájdete aj tzv. umelé rieky a bazén s vlnami. Samozrejmosťou bude vodné ihrisko pre deti. Hostia sa budú môcť občerstviť v jednej z piatich reštaurácií a štyroch vodných barov.

Vodný park by mal investorov stáť 150 miliónov eur a jeho otvorenie je naplánované na budúci rok. Predpokladá sa, že ho denne navštívi až 15 000 hostí, ktorí budú mať k dispozícii 2 500 parkovacích miest a 8 000 uzamykacích skriniek. K vodnému parku neskôr pribudnú tematické zábavné parky, hotely, bungalovy, kongresové centrum, administratívne budovy i nákupné centrum – to všetko ako súčasť obrovského projektu s názvom Park of Poland.

Vizualizácia: archív
Vizualizácia: archív