Úvod Video Veci verejné: Daniel Lipšic špeciálnym prokurátorom. Zrejme nie nadlho

Veci verejné: Daniel Lipšic špeciálnym prokurátorom. Zrejme nie nadlho

Zvolenie Daniela Lipšica za šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry jasne ukázalo, že absolútne víťazí politika „našich ľudí“. Tzv. Grilovania na výbore sú o ničom. Je to len malá nepríjemnosť. Pri tej partičke hlasujúcich panákov stačí, aby Igor Matovič zaplieskal bičom, na čo všetci poslušne sklopia uši a zahlasujú ako treba.

Existuje množstvo kompromitujúcich informácií o Lipšicovi, ale zdá, že cesta cez mŕtvoly je dnes štandardom. Je jasné, že táto nočná mora a zvôľa moci nemôže trvať celých sedem rokov, čo je funkčné obdobie špeciálneho prokurátora. Je pravdepodobné, že už po troch rokoch, keď najneskôr nastúpi nová vláda, príde Lipšic o škandalózne udelenú bezpečnostnú previerku.

Konečne bol sformovaný petičný výbor za referendum o predčasných voľbách. A toho sa dnešná vláda „mrzkej lúzy“ veľmi obáva. Zdá sa, že zozbierať 350-tisíc hlasov nebude problém, problém bude úspešnosť referenda. Samozrejme, Matovičovo vyhlásenie, že ak za predčasné voľby bude hlasovať viac ľudí, ako dalo svoj hlas celej koalícii, nebude brániť predčasným voľbám, nemá ani nejmenšiu váhu.

Aké budú ďalšie kroky? Aké prekvapenie ešte pre nás pripraví hlavný hygienik Ján Mikas? Tento istý človek, ktorý umožnil koncom decembra hlasovať v parlamente zjavne infekčným ľuďom, teraz zakázal neinfekčnému poslancovi Tomášovi Tarabovi hlasovať, lebo nebol testovaný.

Čo vymyslia na jeseň? Odoberú hlasovacie právo neočkovaným alebo netestovaným? Dovolí si táto kamarila vyhláškou odoberať ústavou garantované práva? Kedy toto skončí? Čo na to Ústavný súd? Verím, že ešte pred referendom sa meritórne rozhodne a jasne sa preukáže ukáže hrubé pošliapavanie ústavnosti súčasnou garnitúrou.