Úvod Video Veci verejné: Kde sú Matovičove milióny? Zapálený zväzák Dostál zasa obrátil kabát

Veci verejné: Kde sú Matovičove milióny? Zapálený zväzák Dostál zasa obrátil kabát

Ako to bolo s investíciami Matovičovcov do Arca Capitalu? Dal tam Igor Matovič, respektíve jeho žena, desať miliónov eur? Asi áno. A stiahol ich tesne predtým, ako sa prevalilo, že spoločnosť je pred kolapsom. Keď táto vec vyšla na verejnosť, čo urobil Igor Matovič? Podal hneď verejnosti jasné, jednoznačné a transparentné vysvetlenie? Nie.

Čas do zverejnenia informácie využil na vymýšľanie legendy, ktorú potom predhodil verejnosti. Prvá časť legendy bola o tom, že testoval lojalitu, rozumej bezbrehú servilitu svojich koaličných partnerov.

No a potom prišiel s tvrdením, že manželka si kúpila len tri zmenky po dvestotisíc eur a bude uspokojená z konkurzu či reštrukturalizácie ako všetci ostatní veritelia. Pekná legenda, ale krajne nedôveryhodná.

Skupina koaličných poslancov pripravuje novelu zákona o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému. Zákaz stavania sôch, búst, pamätníkov či pamätných tabúľ a pomenúvania ulíc po komunistických funkcionároch. Koho sa to môže dotknúť? Alexandra Dubčeka, Vladimíra Clementisa, Ladislava Novomestského či Miroslava Válka?

Kto je jedným z predkladateľov návrhu? Zapálený zväzák Ondrej Dostál, kedysi píšuci ohnivé komentáre kritizujúce slabú angažovanosť zväzákov. Dokedy budú kádrovači a krágľovači, ktorí mnohým osobnostiam, ktoré chcú zakázať, nesiahajú ani po členky, ďalej nivočiť náš verejný priestor?