Úvod Video Veci verejné: Koniec Majského?

Veci verejné: Koniec Majského?

Jozef Majský. (Foto: archív)

Kritika privatizácie strategických podnikov: argumenty, fakty, konkrétne príklady. Strategické podniky by mali byť v rukách štátu, lebo elektrina, voda a plyn majú byť pod verejnou kontrolou.

Napokon, všetky sieťové odvetvia sú v západnej Európe štátnych rukách – EDF, Rhurgas, Enel, Deutsche Telecom, ČEZ.  Ako to bolo naozaj s privatizáciou Telecomu? Dajú sa ešte zachrániť Slovenské elektrárne?

Čo by zmenili predčasné voľby? Prepadne Za ľudí a nahradí ju spoločná partaj spojených maďarských strán? Musíme počkať, kým sa nepríčetná politika OĽaNO konečne prejaví na preferenciách. Na druhej strane – Smer-SD a Hlas-SD dajú spolu možno aj o 10 percent viac, ako to bolo vo voľbách.

Aké je teda riešenie? Vznik novej národnej, sociálnej a kresťanskej strany je nutný, ak chceme zachrániť Slovensko. Zopár vplyvných ľudí si to uvedomuje a bude robiť všetko preto, aby to vyšlo.

Jozefa Majského dobehla jeho minulosť. Kto ho pustil na slobodu? V roku 2004 Dzurindova figúrka Dobroslav Trnka. Pýcha predchádza pád. Uvidíme, ako to bude s jeho vydaním na Slovensko. Časy, keď takýto ľudia „tvrdili muziku“, sú, dúfajme, definitívne preč.