Úvod Video Veci verejné: Matovičov „blackout“, podpis koaličnej dohody a kompenzačné opatrenia

Veci verejné: Matovičov „blackout“, podpis koaličnej dohody a kompenzačné opatrenia

Neriadenej strele Igorovi Matovičovi niečo napadne a jeho koaliční partneri sa to dozvedia z médií. Naposledy to bolo o „blackoute“. Vedeli, s kým idú do koalície, preto ich netreba ľutovať. Epidemiológovia spochybňujú jeho nápady, ekonomické škody by boli obrovské a epidemiologický prínos veľmi otázny. Nakoniec, zdá sa, že z celého „blackoutu“ ostane zákaz vychádzania počas veľkonočných sviatkov.

Aj napriek krízovej situácii politický marketing zostáva u Matoviča na prvom mieste. Verejný podpis koaličnej dohody všetkými poslancami koalície celkom nevyšiel. Našiel sa jeden kverulant, ktorý sa na tomto šaškovaní odmietol zúčastniť. Miroslav Kollár, poslanec hnutia Za ľudí. Nepáčilo sa to aj Ondrejovi Dostálovi a Anne Záborskej, ale nakoniec ohli chrbát.

Opatrenia na pomoc podnikateľom majú byť adresné, sú však krajne diskriminačné, „nepokrývajú“ desaťtisíce ľudí, a tak vďaka zlému nastaveniu bude množstvo ľudí z vládnej pomoci vyčlenených. Oveľa spravodlivejší a efektívnejší by bol model „vrtuľníkových peňazí“ alebo aspoň český model.