Úvod Video Veci verejné: Pripravuje sa Matovič na predčasné voľby?

Veci verejné: Pripravuje sa Matovič na predčasné voľby?

Igor Matovič pripravuje veľký tresk. Každé nezaopatrené dieťa dostane navrch 200 eur. Len nepovedal, kto to zaplatí. My všetci, ale najviac to bude bolieť nižšie a stredné príjmové vrstvy.

Všetko totiž zdražie o 5 až 10 percent. Šialene budú krvácať živnostníci, ktorým brutálne zníži reálne príjmy, zruší odpočítateľné položky a krvavo zvýši odvody. No a bude brutálne šikanovať podnikateľov. Práve on megapodvodník, ktorý podľa komentára v režimistickom Trende obral štát minimálne o pol milióna eur.

Pritom stačilo tak málo: zdaniť tých, čo na to naozaj majú. Na to však expremiérovi chýba guráž. Prečo žiadať od najbohatších, aby sa tiež trochu podieľali na nákladoch spoločnosti, ak je možné zdaniť tých, čo sa nevedia brániť. Také nehrdinské, prosto matovičovské.

Je však otázka, či je to daňový experiment, alebo ide o prvoplánový populizmus s cieľom opätovne oklamať nepoučiteľných voličov, spieť k predčasným voľbám a zaloviť predovšetkým v istých osadách.

Referendum ante portas. V najbližších dňoch sa ukáže, či prezidentka referendum vypíše, alebo referendovú otázku predloží na posúdenie Ústavnému súdu. Prostoduchí zúfalci ako Jozef Pročko namietajú, že sa tým poruší ich právo na prístup k verejnej funkcii.

Neporuší, kandidovať môžu znova. Len je minimálna šanca, že by takýchto hlupákov ešte v budúcnosti niekto volil. A toto pochopil aj trpasličí mozog Pročka, Tabakovej, či novodobej Gusty Fučíkovej (Anny Remiášovej).

Keďže mentálna úroveň a kognitívne schopnosti súčasnej koalície, osobitne OĽaNO, prerážajú všetky dná, prišiel veľduch Pročko so zaujímavým pozmeňovákom. Hmotnú zodpovednosť nebudú mať štedro platení a hrubo nekompetentní politici, ale častokrát vysokokvalifikovaní a voči politikom extrémne zle platení úradníci.

Väčšie dno si už ani nemožno predstaviť. Ak máte masochistické sklony, vypočujte si najtrápnejšiu exhibíciu krajne narcistického hlupáka Pročka u ZKH. Taká koncentrácia hlúposti, narcisizmu, arogancie, hulvátstva a trápnosti sa len tak nevidí.