Úvod Video Veci verejné: Remišová gate a Pellegriniho jedenástka

Veci verejné: Remišová gate a Pellegriniho jedenástka

Veronika Remišová sa konečne ukázala v pravom svetle. Nulové kompetencie, ale šialená nenávisť. Je smutné, že jej nekompetentnosť, hystériu a ťažkú paranoju si odniesli štyria nevinní experti. Jej fatálne zlyhanie nepriamo, ale jasne potvrdili tri inštitúcie: bezpečnostná rada štátu, minister vnútra i prezidentka. Dokedy bude verejnosť akceptovať túto šialenú nekompetentnosť, rozumej hlúposť?

Zo Smeru odišlo jedenásť poslancov, presne, ako naznačovali tamtamy zvnútra Smeru. Z váhajúcich sa potvrdil Erik Tomáš, nepotvrdil sa trenčiansky župan Jaroslav Baška. Odišli aj Denisa Saková, Richard Raši, Peter Žiga, Peter Kmec a Matúš Šutaj Eštok. Táto skupinka bola jasná hneď. Istým prekvapením je odchod primátora Liptovského Mikuláša Jána Blcháča a primátora Kežmarku Jána Ferenčáka.

Robert Fico na to reagoval o na tlačovke. Jasne povedal, že ich pokladá za zradcov, bude žiadať ich parlamentné posty, teda posty šéfov výborov a post podpredsedu parlamentu. Vraj prídu aj zásadné zmeny vo vedení strany, presne ich však nešpecifikoval. Potvrdil, že sa bude opierať o Ľuboša Blahu a vytiahne aj novú garnitúru tridsiatnikov.