Úvod Video Veci verejné: Vyhraj voľby a môžeš všetko

Veci verejné: Vyhraj voľby a môžeš všetko

Matovičova tlačovka jasne ukázala, čo je zač – Pavol Paška by mohol len nemo závidieť. Neskutočná esencia arogancie. Mediálni experti koalície majú hlavy v smútku. Samit EÚ bol absolútny trapas, rovnako ako príslušná tlačovka. Hodnotenie je, samozrejme, výsostne politické.

„Seknutie“ dekarbonizačného fondu je fatálnym zlyhaním. Hanba na kvadrát. Najväčšou hviezdou Matovičovej tlačovky bol jednoznačne Samuel Migaľ. Nenávisť voči novinárom presiahla všetky medze. Paradoxne vtedy, keď si naozaj začali robiť svoju prácu.

Proces odvolávania ukázal neskutočnú úbohosť koalície, osobitne OĽaNO. Prejav Juraja Blanára bol veľmi slabý, nudný a bol veľkou premeškanou šancou. Škoda. V OĽaNO asi naozaj platí, že čím hlúpejší poslanec, tým jeho typickejší predstaviteľ. Romana Tabak opäť excelovala na úrovni materskej škôlky.

Bolo vtipné, že Igor Matovič sa odvolával na vedomie a svedomie koaličných poslancov. Ich vedomie je zúfalé a svedomie neexistuje. Juraj Šeliga sa dostal do veľmi nepohodlného postavenia. Matovič položil hlavu na klát a dokázal, že všetci koaliční poslanci sú skrz-naskrz farizeji.

Dokonalejšie ich už ani usvedčiť nemohol. Uvidíme, ako sa to všetko premietne do preferencií. Padne OĽaNO na pätnásť percent? Strata 200 000 hlasov za štyri mesiace by nás mohla napĺňať istým optimizmom.