Úvod Z DOMOVA Vedenie slovenského hokeja rozhodlo, že hráči z KHL nepocestujú na majstrovsvá sveta

Vedenie slovenského hokeja rozhodlo, že hráči z KHL nepocestujú na majstrovsvá sveta

Foto: archív

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie rozhodlo, že hráči z KHL nebudú do konca sezóny súčasťou národného tímu a teda nepocestujú na majstrovstvá sveta. K tomuto kroku podľa neho pristúpilo po dlhodobých rozhovoroch s hráčmi pôsobiacimi v nadnárodnej súťaži. Slovenský zväz ľadového hokeja o tom informoval na svojej oficiálnej webovej stránke.

„Uplynulé týždne sme viedli dlhú debatu s hráčmi z KHL. Majú výkonnosť na to, aby mohli bojovať o účasť v záverečnej nominácii MS. Dospeli sme k jednotnému názoru, že pre pokojný priebeh prípravy a stopercentnú koncentráciu nášho tímu bude lepšie, keď v tejto sezóne hráčov z KHL z nominácie na šampionát vynecháme,“ uvádza sa v spoločnom stanovisku tímu a hráčov.

V pondelok sa v Bratislave začal neoficiálny kemp so šiestimi hráčmi, ktorým sa skončila klubová sezóna. Šesticu tvoria brankári Šimon Latkóczy, Eugen Rabčan, Matej Tomek a útočníci Viliam Čacho, Marek Hrivík a Šimon Petráš.

Tomek odchytal za národný tím doposiaľ osem zápasov, Rabčan debutoval vo februárovom vystúpení proti Nemcom v Košiciach a Latkóczy odchytal dva juniorské šampionáty, po ktorých môže byť premiérovo súčasťou kempu mužskej reprezentácie.

„Zmyslom tohto kempu je udržať v tempe chlapcov, ktorým sa sezóna predčasne skončila. Po oddychu potrebujú nabrať späť fyzickú silu. V prvom týždni budeme mať troch brankárov a troch korčuliarov. Chlapci potrebujú cítiť ľad, dostať sa do záťaže aj v posilňovni.

Budeme striedať jednoduchšie dni s náročnejšími zameraných na kondičnú prípravu. Cieľ je jasný – chceme byť čo najlepšie pripravení na majstrovstvá sveta,“ uviedol pre portál hockeyslovakia.sk reprezentačný asistent a skaut Peter Frühauf.

Počet hráčov v neoficiálnom kempe by sa mal postupom čase rozrastať. „Niektorí chalani nám prisľúbili účasť na neoficiálnom kempe aj počas budúceho týždňa. Budeme mať k dispozícii možno 14-15 hráčov. Oslovíme aj chlapcov, ktorí vypadli vo štvrťfinále play off. Dáme im čas, aby si oddýchli, doliečili si drobné šrámy.

Mená nám budú pribúdať prakticky každý deň až smerom k prvej oficiálnej nominácii, respektíve finálnej na majstrovstvá sveta,“ dodal Frühauf. Plný káder bude mať trénerský štáb prvýkrát k dispozícii až na prvom oficiálnom zraze v rámci prípravy na MS, ktorý je na programe na Veľkonočný pondelok 10. apríla.