Úvod ZO ZAHRANIČIA Virológ Bossche: Ak WHO nezastaví celosvetové očkovanie, ľudstvu hrozí katastrofa

Virológ Bossche: Ak WHO nezastaví celosvetové očkovanie, ľudstvu hrozí katastrofa

Foto: archív

Geert van den Bossche, renomovaný virológ a špičkový expert na vakcíny, ktorý aj mnohé z nich vyvíjal, varuje WHO, že celosvetové masové očkovanie proti koronavírusu spôsobí globálnu katastrofu obrovských rozmerov.

Van den Bossche pracoval pre Novartis-GlaxoSmithKline alebo Gavi. V otvorenom liste žiada WHO o okamžité zastavenie očkovania, inak sa len posilnia oveľa infekčnejšie varianty covidu a napokon spôsobia masové zomieranie.

„Nie som vôbec odporcom rozumného očkovania a ako vedec pravidelne prispievam do odborných magazínov. V tomto prípade sa však výnimočne obraciam aj na širokú verejnosť, lebo zdravotné úrady pripustili, že sa očkuje spôsobom, ktorý ohrozuje zdravie verejnosti.“

Expert pripomína, že nekritizuje vakcínu ako takú: „Nasadiť treba vždy správnu vakcínu na správnom mieste. A v nijakom prípade nesmieme očkovať milióny ľudí. V tomto prípade boli úplne odignorované dôležité vedecké poznatky.“

Van den Bossche tvrdí, že očkovanie proti korone takpovediac uprostred pandémie spôsobí, že sa vírus stane ešte viac nákazlivým. To značí, že rezistencia vírusov voči vakcínam sa bude zvyšovať. A masové očkovanie ľudstva proti korone spôsobí s najväčšou pravdepodobnosťou to, že zmutované vírusy preľstia imunitný systém a vakcíny stratia svoj účinok.

Napokon sa z relatívne kontrolovateľného koronavírusu stane nekontrolovateľné monštrum. Profylaktické vakcíny by sa nikdy nemali nasadzovať v populáciách, ktoré sú práve vystavené značnému „infekčnému tlaku“. Bossche hovorí, že to je predsa základný poznatok vakcinológie a práve ten sa teraz celosvetovo zanedbáva.

Zároveň ostro kritizuje lockdowny a je pre neho nepochopiteľné predovšetkým to, že politika zakazuje kontakty aj mladým ľuďom, ktorí majú veľmi dobrý imunitný systém a nie sú rizikovou vrstvou obyvateľstva.

Van den Bossche varuje aj pred tým, že masové očkovanie počas pandémie mnohým zničí imunitný systém. Imunitný systém sa môže zničiť či veľmi poškodiť aj u neočkovaných, a to preto, lebo očkovaní budú „odovzdávať“ zmutované vírusy aj im, až napokon príde k ťažkej globálnej zdravotnej kríze.

A potom bude situácia vo svete oveľa katastrofálnejšia, ako by bola, ak by sme nechali prebehnúť pandémiu prirodzeným spôsobom. V najhoršom prípade môže celkom zmiznúť vrodená imunita. Van den Bossche zdôraznil, že na všetko, čo tvrdí bolo predložené dostatočné množstvo vedeckých dôkazov.

Žiaľ, tí, ktorí majú moc, ich však ignorovali. WHO na jeho otvorený list doteraz nereagovala – veď jeho argumenty ohrozujú miliardové zisky tých, ktorí chcú bezpodmienečne a za každú cenu očkovať každého človeka na svete.