Úvod Politika Vorobelová: Macron vyslal signál, že Čaputová zastupuje globalistov

Vorobelová: Macron vyslal signál, že Čaputová zastupuje globalistov

Emmanuel Macron. (Foto: archív)

Zuzana Čaputová ešte nie je úradujúcou prezidentkou Slovenskej republiky a už má pozvanie od francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona na oficiálnu návštevu Elyzejského paláca. Pripomenula to na sociálnej sieti predsedníčka strany Národná koalícia Slavěna Vorobelová.

Z diplomatických kruhov preniklo, že hoci sa Macron s Čaputovou nikdy osobne nestretol, v neformálnej komunikácii s ministrom zahraničných vecí SR Miroslavom Lajčákom mal prezident Čaputovú označiť za svoju “obľúbenkyňu”.

Potvrdzuje to aj list, ktorý Macron adresoval budúcej slovenskej hlave štátu. Vyzdvihol v ňom “hlbokú oddanosť” Slovákov k európskym hodnotám. Francúzsky prezident tiež zdôraznil, že obe krajiny „sú povolané ako nikdy predtým usilovať sa o reformu našej únie“. V liste Čaputovú, ktorú oslovil „drahá pani prezidentka“ zároveň pozýva na návštevu Paríža.

“Uvidíme, či budú spoločne reformovať Európsku úniu, alebo išlo len o vyslanie signálu globalistickým elitám, že na Slovensku majú svojho človeka,” komentuje obsah Macronovho listu šéfka Národnej koalície. “Festival Pohoda liberálov a globalistov môže v Prezidentskom paláci začať,” uzatvára vo svojom príspevku Vorobelová.

Slavěna Vorobelová. (Foto: Michaela Kolimárová)