Úvod ZO ZAHRANIČIA Vulin: Ešte nie je neskoro, aby Ukrajina a ďalšie krajiny žiadali súdny...

Vulin: Ešte nie je neskoro, aby Ukrajina a ďalšie krajiny žiadali súdny proces s vrahmi srbských detí počas agresie NATO

Aleksandar Vulin. (Foto: archív)

Srbský minister vnútra Alexander Vulin vo vyhlásení, ktoré adresoval ukrajinskému veľvyslancovi v Belehrade Volodymyrovi Tolkačovi, odmietol výzvu Ukrajiny, aby sa Srbsko pripojilo k sankciám proti Ruskej federácii.

„Počas bombardovania NATO v roku 1999 zahynuli desiatky srbských chlapcov a dievčat. Neviem si spomenúť na ukrajinskú požiadavku usporiadať mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN alebo uvaliť sankcie na agresora proti Srbsku,” uviedol vo vyhlásení minister.

Ako pokračoval, keďže vojnové zločiny nezastarávajú, ešte nie je neskoro, aby Ukrajina a ďalšie krajiny, požadujúce súdny proces za zločiny v rusko-ukrajinskom konflikte, “žiadali súdny proces s vrahmi srbských detí počas agresie NATO”.

“Rusko nezmení svoj postoj k falošnému štátu Kosovo a ani jedno vyhlásenie či krok ruských predstaviteľov nesmeruje k inému. Rovnako nijaké vyhlásenie ani krok predstaviteľov EÚ alebo USA nesmeruje k zrušeniu uznania nezávislosti Kosova alebo rešpektovania územnej celistvosti Srbska,” zdôvodnil Vulin postoj jeho krajiny k protiruským sankcám.