Úvod Komentáre Príde Ukrajina o kľúčového spojenca a sponzora?

Príde Ukrajina o kľúčového spojenca a sponzora?

Foto: archív

Nedávne voľby v USA boli podľa amerického prezidenta Joea Bidena rozhodujúcim momentom pre osud americkej demokracie (rozumej režimu liberálnych demokratov nielen v USA, ale aj v nimi podmanených územiach cez kadejakých vlastizradcov, zapredancov a kariérnych „diplomatov“).

Očakávaný úspech Trumpových republikánov vyvoláva v radoch liberálnych demokratov paniku v obave, že s ich návratom a návratom Trumpa k moci príde k celosvetovému pádu agresívneho režimu liberálnej demokracie.

Rovnako ako to bolo v posledných prezidentských voľbách v USA, aj do týchto volieb údajne zasahuje Rusko, pomaly každý sympatizant Trumpa je agentom Kremľa a Putinov troll. Boja sa však aparátčici režimu liberálnej demokracie viac Trumpa alebo Putina? Odpoveď nájdeme na Ukrajine. Predtým však treba spomenúť dve udalosti z minulosti, ktoré rozzúrili amerického hegemóna.

Saddám Husajn začal pýtať za irackú ropu eurá a nie doláre. Muammar Kaddáfí chcel vytvoriť tzv. africký dinár, za ktorý sa mala obchodovať ropa a nerastné bohatstvo pochádzajúce z afrického kontinentu, čím by sa zbavil dolára ako zúčtovacej peňažnej jednotky. Ako títo dvaja rebeli dopadli, vieme. A teraz si povedzme, čo je hlavnou príčinou americkej zástupnej vojny na Ukrajine.

1. Všetko sa začalo po finančnej kríze v rokoch 2007 – 2008, ktorá vznikla v USA. Spoľahlivosť vlády USA ako partnera v globálnych finančných záležitostiach bola zničená (finančný svetový poriadok pod absolútnou dominanciou a kontrolou amerického dolára).

2. V roku 2009 Rusko hostilo prvý samit BRICS s cieľom vytvoriť lepší medzinárodný finančný systém s Čínou, Indiou, Brazíliou, Južnou Afrikou a neskôr s budúcimi partnermi BRICS+. Skrátka nový „multipolárny poriadok“. BRICS týmto spochybňuje štatút amerického dolára ako rezervnej meny sveta.

3. Spochybnenie štatútu amerického dolára ako rezervnej meny sveta odštartovalo novú studenú vojnu s Ruskom a Čínou. Keďže Rusko je jadrovou superveľmocou a Čína má tiež jadrové zbrane, priama vojenská intervencia a „demokratizácia“ nebola možná.

Štátny dlh USA je teraz na úrovni 31,265 bilióna USD, celkový dlh USA je na úrovni 92,987 bilióna USD a celkové nefinancované záväzky USA sú na úrovni 172,486 bilióna USD, a to všetko bez akéhokoľvek prebytku vlády USA na zaplatenie čohokoľvek z toho. Len viac dlhov a tlače nekrytých peňazí.

4. Vláda USA vie, že bez štatútu rezervnej meny sa ocitne v bankrote. Bez tlače nekrytých peňazí na chrbty iných národov je to pre USA nastane jednoducho koniec hry. Ale nielen pre USA, pretože EÚ a väčšina západných demokracií nasledovali americký model nekonečného vytvárania dlhov a nekrytých peňazí.

5. Prečo EÚ tak poslušne obetuje vlastnú prosperitu zástupnej vojne USA na Ukrajine? Pretože, ak sa USA zrútia, zrútime sa spolu s nimi. Spojenectvo je zlepené strachom zo sebadeštrukcie (rozumej existencie USA a EÚ).

Preto všetky tieto európske liberálne bábky stoja za USA a podporujú eskaláciu a predlžovanie ozbrojeného konfliktu a prípadne aj rozdúchanie ďalších, čo sa väčšine ľudí zdá úplne nelogické až absurdné.

6. BRICS+ bol na dobrej ceste spustiť svoj nový globálny finančný systém do roku 2030. Ukrajina je nástrojom na konflikt s Ruskom a Taiwan je nástrojom na konflikt s Čínou. Nakoniec budú USA a NATO oficiálne vo vojne s Ruskom a Čínou. Zdá sa, že skrátka nemajú inú možnosť.

7. Buď bude vojna s Ruskom a Čínou, ktorá má zastaviť BRICS+, alebo finančný kolaps USA, EÚ a celého cirkusu s tlačením dlhov a nekrytých peňazí. Nikdy to nebolo o obyvateľoch Ukrajiny. Ukrajina je vedľajšia. Hlavná udalosť ešte len príde.

8. Pôvodným plánom USA bolo dostať Ukrajinu do NATO, aby Ukrajina zaútočila na Krym, aby Rusko následne spustilo odvetu proti členovi NATO a použitím článku 5 tak vtiahli do vojny celú alianciu. Vladimir Putin a jeho poradcovia to vedeli a preventívnym úderom na Ukrajinu zaskočili USA. A týmto momentom prekvapenia získal Putin strategickú a časovú výhodu, ktorú už nepustí.

Keď režim liberálnych demokratov, ktorý do Ukrajiny nalieva miliardy na úkor vlastného obyvateľstva, stratí väčšinu v Kongrese, republikáni, ktorých hlavným heslom je “Amerika na prvom mieste”, môžu dosiahnuť, že Ukrajina príde o kľúčového spojenca a sponzora. Bez vojenskej a finančnej podpory od USA by zostala už len ako kotva na potápajúcej sa lodi s názvom Európska únia.

Tá by sa jej snažila čo najskôr zbaviť, pretože živenie nevyhrateľnej vojny proti Rusku na úkor obyvateľstva únie, by spôsobilo volebný výprask európskych liberálnych demokratov a následný rozpad tohto žalára národov pod diktátom dekadentného dúhového Bruselu.

Vyzerá to tak, že čím viac sa snažia euroatlantickí hegemóni odstaviť Putina od moci, všetkým, čo robia, ešte väčšmi upevňujú jeho moc nielen v Rusku, ale aj vo svete. Veď ako inak by sa dalo vysvetliť to, že konflikt na Ukrajine údajne prehráva a jeho popularita sa rúca, a pritom dokáže ovplyvňovať americké voľby a určovať nové usporiadanie sveta a nový multipolárny svetový poriadok…