Úvod Z DOMOVA Za sto dní sme dokázali viac ako vlády pred nami, myslí si...

Za sto dní sme dokázali viac ako vlády pred nami, myslí si Fico

Robert Fico. (Reprofoto: archív)

Vláda dokázala podľa premiéra Roberta Fica za sto dní viac ako vlády pred ňou za niekoľko rokov. Uviedol to na sociálnej sieti. Slovensko dosiahlo podľa Fica akceptáciu v zahraničí a na medzinárodných fórach prezentuje suverénny slovenský postoj.

Úspechy vidí aj v domácej politike. „Doma sme rozbehli zmeny v legislatíve, ktoré prinesú zásadné zlepšenie v kvalite spravodlivosti a právneho štátu. Identifikovali sme ťažiskové témy pre naštartovanie ekonomického rastu. Najdôležitejšia zmena však prišla v podobe stability a profesionálneho výkonu štátnej moci na všetkých úrovniach,“ uviedol.

Ďalej vyzdvihol napríklad prijatie riadneho štátneho rozpočtu v rekordnom čase, prijatie kompetenčného zákona, ktorým vzniklo nové ministerstvo športu a cestovného ruchu, alebo nájdenie riešenia podpory pre poľnohospodárov a potravinárov.

„Čakáme na kvalitnú opozičnú kritiku a hľadanie fundovaných riešení, nie hádky, obštrukcie a agresívne skandovanie na uliciach. Celú našu energiu zameriavame na lepší, pokojnejší a bezpečnejší život všetkých občanov SR,“ dodal premiér.