Úvod Turistika Záujem Čechov o hotely len pre dospelých stúpa

Záujem Čechov o hotely len pre dospelých stúpa

Foto: archív

V posledných rokoch čoraz viac Čechov vyhľadáva hotely, kam majú deti vstup zakázaný. Najviac hotelov len pre dospelých sa stavia v Karibiku, Thajsku či na Bali, nájdeme ich však aj v Stredomorí. Chodia do nich novomanželia aj staršie páry a vyhľadávajú ich najmä zámožnejší klienti.

Trend je podľa cestovných kancelárií badateľný posledné tri – štyri roky. Vstup do týchto hotelov majú povolený ľudia od 16, prípadne až od 18 rokov. „Najčastejšie môžeme hovoriť o pároch nad 40 rokov. Hotely „adult only“ nájdeme vo všetkých obľúbených dovolenkových európskych destináciách – v Grécku, Španielsku, Turecku či Egypte, ale aj v exotike, či už ide o Maurícius, Maledivy alebo Karibik,“ uvádza Simona Fischerová z portálu eTravel.cz.

Množstvo hotelov len pre dospelých je napríklad aj v Dubaji. „Globálna stratégia Dubaja je stať sa predovšetkým rodinnou destináciou, preto stavia veľké množstvo zábavných parkov a ďalších rodinných atrakcií. Stále tu však je aj veľa hotelov len pre dospelých, ktorí si chcú oddýchnuť bez detského ruchu. Ide predovšetkým o páry na luxusnejšej dovolenke a seniorov,“ potvrdzuje Jan Osúch z dubajského turistického zastúpenia v ČR.

Foto: archív

Podľa Jana Bezděka z CK Fischer je za stúpajúcim záujmom aj to, že Česi sú v cestovaní čoraz skúsenejší a presne vedia, akú dovolenku potrebujú, aby si ju nerušene užili podľa svojich predstáv. „Zákazníci mieriaci do týchto hotelov sú zväčša ochotní minúť za dovolenku vyššie sumy a za také ceny očakávajú zodpovedajúcu vysokú kvalitu,“ dodáva marketingový riaditeľ CK Alexandria Petr Šatný. Hostia majú v hoteloch k dispozícii bary, wellness a fitnescentrá, kozmetické salóny, kluby, ale aj špeciálne animačné programy, kurzy varenia alebo hodiny tanca.