Úvod Zaujímavé Ženy si vyberajú auto inak ako muži

Ženy si vyberajú auto inak ako muži

Foto: archív

Mýtus o malých automobiloch pre ženu a veľkých SUV pre mužov je už dávno vyvrátený. Ženy kladú dôraz na praktickú stránku vozidla, ktoré využijú nielen na dlhších cestách, ale aj v meste. Ženy si vyberajú auto inak ako muži. Väčšina mužov preferuje komfort, výkon motora a vzhľad. Žena, naopak, dáva dôraz bezpečnosť a praktické využitie.

Podľa odborníkov na predaj áut sa ženy na auto pozerajú ako na pomocníka v domácnosti. Skúmajú, či sa im do kufra vojde kočík, alebo koľko má auto airbagov. Dlhodobo najbežnejšia voľba motoristiek je verzia hatchback, ba dokonca aj kombi.

Podľa viacerých štatistík sa mení aj vkus z pohľadu farby vozidla. Tradičnú predstavu o malom ženskom červenom aute búrajú štatistiky predaja. Vo farebnom spektre dominuje sivá nenápadná farba pred elegantnou čiernou a príjemnou modrou. Trend modernej ženy udáva aj neutrálna biela farba ako výraz vecnosti.

Béžové odtiene sú vnímané ako nadčasové a jednoduché. O majiteľoch automobilov tejto farby platí, že sú v prvom rade rozvážni. Aj preto sa niekedy hovorí, že automobily béžových a krémových odtieňov patria na ceste k tým najbezpečnejším.

Zo štatistík predaja vyplýva aj to, že dominanta mužov je dieselový motor, kým ženy radšej siahajú po benzínovom. Na ústupe je tiež manuálna prevodovka, pohodlnosť automatu využíva čoraz viac motoristiek. Z pohľadu veku ojazdeného vozidla siahajú ženy po deväť- a viacročnom aute. Jeho nákup uprednostňuje viac ako 50 percent žien.