Úvod Zdravie Žerucha – bojovníčka proti anémii a únave

Žerucha – bojovníčka proti anémii a únave

Foto: archív

Žerucha obsahuje železo i vitamín C, to určite viete. Práve táto kombinácia je skvelá na to, aby sa železo vstrebalo do organizmu. Svoje okná by ste si mali obsiať žeruchou najmä vtedy, keď vás trápi anémia. Okrem vitamínu C a železa, bylinka obsahuje aj vitamín A, B, E a minerály draslík, vápnik a horčík.

Použitie žeruchy je naozaj všestranné. Táto rastlinka vás dokáže povzbudiť vo vyčerpávajúcom období, keď svoje telo namáhate viac ako inokedy. Pomáha aj pri chronickej únave, stimuluje činnosť vnútorných orgánov, najmä pečene, pankreasu a žlčníka. Dokáže si poradiť aj so žlčníkovými a močovými kameňmi.

Pokiaľ vás trápia krvácajúce ďasná, mali by ste každý deň žuť aspoň chvíľku lístky tejto bylinky. Postačí také množstvo, ako žuvačka a už po dvoch týždňoch by ste mali pocítiť prvé zmeny.

Ak máte problém s akné, pomletá žerucha je riešením pre pleť zvonku aj zvnútra. Má totiž antiseptický účinok a čistí krv od škodlivých látok a klíčky účinne znižujú krvný tlak a posilňujú imunitný systém. Preventívne pôsobia proti rakovine i arteroskleróze.

Foto: archív