Úvod Z DOMOVA Zlyhania vlády pri očkovaní hádže premiér na ľudí, tvrdí Hlas-SD

Zlyhania vlády pri očkovaní hádže premiér na ľudí, tvrdí Hlas-SD

Foto: archív

Predseda vlády SR Eduard Heger predviedol podľa strany Hlas-SD v relácii RTVS Sobotné dialógy svoj typický alibizmus, neschopnosť prevziať zodpovednosť a lži na úrovni Igora Matoviča.

Hlas reagoval na premiérové slová o očkovaní a možných dôsledkoch pri tretej vlne pandémie, pričom odmietol Hegerove vysvetlenie, že za nízkou mierou očkovanosti je najmä postoj opozície a ľudia, ktorí sa odmietajú dať zaočkovať.

„Za slabú úroveň očkovania je zodpovedná vláda, ktorá nie je schopná viesť zrozumiteľnú diskusiu, ale uchyľuje sa k nezmyselným aktivitám, ako očkovacia lotéria či vydieranie veriacich v súvislosti s návštevou pápeža Františka,“ uviedla hovorkyňa Hlasu Patrícia Medveď Macíková. Vyzvala tiež koalíciu, aby bezodkladne zrušila očkovaciu lotériu a prestala podceňovať prípravu na tretiu vlnu pandémie.

V Sobotných dialógoch Heger vyhlásil, že za zaočkovanosťou na úrovni 42 percent, ktorou SR výrazne zaostáva za inými krajinami, vidí dôsledok troch faktorov – opozičnej politiky, zneužívajúcej túto tému, ďalej z pandemického hľadiska veľmi priaznivé leto, nemotivujúce k očkovaniu, a rovnako podľa neho ľudí od očkovania odrádza aj militantný charakter odporu proti vakcinácii.