Úvod Z DOMOVA Zmluvy medzi Tiposom a poradcom ministra Hegera sú podľa Sulíka hanbou

Zmluvy medzi Tiposom a poradcom ministra Hegera sú podľa Sulíka hanbou

Richard Sulík. (Foto: archív)

Zmluvy medzi štátnou lotériovou spoločnosťou Tipos a advokátskou kanceláriou Michala Miškoviča, ktorý je poradcom ministra financií Eduarda Hegera, sú hanbou. Povedal to minister hospodárstva Richard Sulík pre TV Markíza s tým, že sa s nimi treba vyrovnať. „Vrhá to nepekné svetlo, lebo to pripomína ‚smerácke‘ časy. Bolo by lepšie, keby takéto zmluvy neboli uzavreté,“ povedal Sulík.

Exminister hospodárstva Peter Žiga na margo toho reagoval, že vládna koalícia niečo hovorí a niečo iné robí. Tendre, ktoré vznikli s Miškovičom, sú podľa Žigu podivné, pretože tam figurujú tie isté oslovené právnické kancelárie. „Neviem si predstaviť, ako by Matovič vystrájal, keby sa to dialo za našich vlád,“ podotkol.

Predanie Fun rádia je podľa Sulíka na predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi. Na margo reklamnej zmluvy medzi Tiposom a firmou vlastniacou Fun rádio spojenou s Kollárom, povedal, že „prichádza ku konfliktu záujmov a bolo by dobré, keby ho Kollár nevlastnil“.

Žiga považuje za správne, že prezidentka vetovala zákon o elektronických komunikáciách. Pripomenul, že opozícia zákon kritizovala aj preto, že sa schvaľoval v skrátenom legislatívnom konaní.

Na otázku, či poslanec za Smer-SD Jaroslav Baška vstúpi do novovznikajúcej strany Petra Pellegriniho Hlas-SD, Žiga odpovedal, že „je to možné“. Tiež podľa neho nie je vylúčené, že Hlas-SD sa zlúči s mimoparlamentnou stranou Dobrá voľba.